Bastlení
Atari Portfolio
zpět na předchozí stranu

Bastlíř & spol.

 
 

Z bastlířova bloku

Sinclair ZX Spectrum 48 Můj první počítač byl Sinclair ZX Spectrum. Neměl vyvedeno žádné standartní rozhraní, jen systémovou sběrnici. Na ni se dalo připojit v podstatě cokoliv, co jste byli schopni vymyslet a postavit. Po přechodu na počítač typu PC mi taková možnost chyběla.
Pokud Vám předchozí řádky něco říkají, jste tu správně. Nehledejte zde nic složitého, spíše jen drobnější a jednodušší doplňky a náměty, jak bastlit se standartními porty PC.

Pro začátek titul jedné zajímavé knihy: Burkhard Kainka - Využití rozhraní PC.
K sehnání v prodejnách BEN - technická literatura i s disketou s příklady programů.
Od podzimu 2000 je k dostání od stejného autora kniha Využití rozhraní PC pod Windows.
Je u ní přiloženo CD se zdrojovými texty programů v Delphi a Visual Basicu, všechny programy jsou zde i ve spustitelné podobě (EXE). K dostání opět BEN, GM elektronic a asi i jinde.

Pozor anketa - máte zájem o ovládání servořadiče joystickem?

Co tu najdete :
Jak fungují serva - popis jak fungují a jak se ovládají modelářská serva.
Pomocné programy pro vyzkoušení řadičů serv s jednočipem - pro 8 i 12 serv.
Řadič s jednočipem pro řízení 2 krokových motorků z počítače. Možno připojit až 8 těchto řadičů na jedno sériové rozhraní a ovládat tak až 16 krokových motorků. Pouze návrh zapojení a způsobu ovládání bez programů.
Řadič s jednočipem pro řízení 12 modelářských serv z počítače.
Řadič s jednočipem pro řízení 8 modelářských serv z počítače. Možno připojit až 16 těchto řadičů na jedno sériové rozhraní a ovládat tak až 128 serv.
Můstkový spínač pro řízení krokových motorků nebo malých stejnosměrných motorků.
Spínač pro řízení krokových motorků s vyvedeným středem vinutí.
Dekodér pro připojení až 8 modelářských serv k počítači.
Linková část modemu WELL, následky úderu blesku, oprava poškozeného modemu.
Záplata - patch - pro Turbo Pascal 7 a Borland Pascal 7 pro procesory nad 200MHz.

Nad dopisy diváků ... ééé nebo čtenářů :
Na ničem z toho, co zde najdete, nevydělávám, a tak se zde něco nového objeví až po tom, co si najdu čas něco vymyslet, postavit, vyzkoušet a taky k tomu vytvořit nějaký popis v podobě stránky na tomto webu. Protože taky z něčeho musím žít, tak se většinu času zabývám prací, která mě živí a aktualizace těchto stránek proto není ani pravidelná, ani příliš častá.
Přesto vaše dopisy v koši nekončí , nebo aspoň ne bez přečtení :-)
Pokud na nějaký dotaz neodpovím, je to buď proto, že k němu nemám co říct, nebo nejsem delší dobu na internetu.
Takže na co se ptáte a o čem píšete :
Jak fungují modelářská serva - množí se dotazy, jak to vlastně všechno funguje, takže pokud v tom nemáte jasno, přečtěte si.
Řadič krokových motorků - bohužel patří k věcem, které jsem pro nedostatek času odložil na neurčito, původně jsem tuto stránku chtěl smazat, ale protože se objevil zájem o tuto problematiku, nesmazal jsem ji a nechal jsem ji zde aspoň jako takovou malou inspiraci.
Řadiče pro řízení serv - dostaly další stránku s pomocnými programy pro usnadnění oživení vlastních mechanismů a pro pochopení, jak si napsat vlastní ovládací programy.A samozřejmě chcete-li mi něco napsat - tak na tenhle mail.